Ahmet ALTUN

1964 yılında doğdu. 1989 yılında Hacettepe Üniversitesinden mezun oldu. Lisans eğitimi sanat ile ilgili olmamasına rağmen çocukluğundan beri resim ve hat  sanatına büyük ilgi duymuştur. 1990 yıllarında ilk bilgisayarını aldı ve yazılım dilleri ile ilgilendi. 2000 yıllarında yeni nesil symbian cep telefonlarına tema ve küçük yazılımlar yaptı. Bu telefonlarda telefon fontunu değiştiren bir yazılım üzerinde de çalıştı. Zaten çok sevdiği yazı tipleri ile bu vesile ile daha fazla ilgilendi ve font tasarımı üzerine yoğunlaştı. 
 2010 yılında Nilish fontu ile Myfonts 'a  katıldı. Daha sonra bir çok yazı tipi tasarladı. 2012, Aralık ayında bitirdiği Halis Grotesque font ailesi büyük ilgi gördü, MyFonts' un Rising Star bültenine girdi.
 Ülkemizde yayımlanan Grafik Tasarım Dergisi ' nin 62 ci sayısı bütünüyle Halis Grotesque font ailesi ile basıldı, aynı dergide Ahmet ALTUN ile röportaj yayınlandı.
 Bir diğer popüler çalışması olan Harman Font ailesini 2014 Eylül ayında tamamladı.  Harman, stil olarak birbirinden farklı fakat uyumlu fontlardan oluşan bir koleksiyon font ailesidir. 
Defalarca MyFonts'un popüler font tasarımcı listesine giren Ahmet ALTUN, halen, font tasarımına devam etmektedir.
 


                  
Top